Astral Seyahat Çeşitleri Astral Seyahat Gerçek mi?

astral seyahat çeşitleri, astral seyahat türleri, astral seyahat evreleri, astral seyahat gerçek mi, hangi evrede astral seyahat gerçekleşir, astral seyahat mümkün mü, astral seyahat gerçek mi islam, astral seyahat dine göre

Astral Seyahat Hakkında yazılmış makaleler

Moderatör: Astral

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Çevrimiçi: Hayır
Mesajlar: 136
Kayıt: 04 Ağu 2011, 22:49
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 11 kez
Teşekkür edildi: 56 kez
İletişim:

Astral Seyahat Çeşitleri Astral Seyahat Gerçek mi?

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 10 May 2018, 17:18

Resim

Astral Seyahat Çeşitleri Astral Seyahat Gerçek mi?

Astral Seyahat Gerçek mi? Astral Seyahat Çeşitleri - Sanıldığının aksine astral seyahat olarak adlandırılan beden dışı seyahat tek boyutlu bir kavram değildir. Her astral seyahatte gerçek bir seyahat olmayabilir. Kanıt arayanların aradıklarını bulamamalarının, para ödülü konulduğu halde ispatlanabilecek deneyimlerin ortaya konulamamasının nedenleri de konumuzla ilgili. Hemen herkes beden dışı seyahat yapabilir ancak herkes istediği an gerçek bir deneyim yaşayamayabilir. İstediği an istediği şekilde deneyim yaşayabilecek insanlar da kimseye bir şey ispatlama pozisyonunda veya ödül peşinde olmayan insanlardır.

Astral seyahat hakkında detaylı bilgileri bu makalede paylaşmayı düşünmüyorum bu konu hakkında detaylı bilgi edinmek için Astral Seyahat kategorisi altındaki makaleleri inceleyebilirsiniz.

Astral Seyahat Çeşitleri

Bu konu altında yapılan tanımlamaları daha önce "Astral Seyahat Nedir" konusu altında paylaşmıştım. Bu makalede daha önce bahsettiğim 3 astral seyahat çeşidini biraz daha açmak istiyorum. Tanımlamalar farklı kaynaklarda farklı şekillerde geçiyor olabilir, astral seyahat çeşitleri daha az veya fazla zikredilmiş olabilir. Bu gibi farklılıklara takılmamanızı öneririm.

1- Zihinsel - Nefsi Astral Seyahat

Kişinin henüz ego aşamasında olduğu dönemde kendi istek ve arzularının etkisi ve bilinçaltı kayıtları ile oluşan görüntüler evresidir. Tıpkı derin trans evresinde veya hipnoz altında oluşan görüntüler gibi. Yaşamda edindikleri bilgi ve tecrübelere göre görüntüler şekillenir. Görüntülerin doğruluğu konusu net değildir. Kısmi gerçek çıkışlar olsa dahi tümü hakkında net bir şeyler söylemek mümkün değildir. Astral seyahat ile meşgul olanların veya astral seyahat yaptıklarını söyleyenlerin büyük kısmı bu evrede takılıp ilerlemedikleri için astral seyahat konusu hep emin olunamayan bir kavram olarak kalmıştır.

Bu evre bilinçli rüyanın farklı versiyonları gibidir. Rüyada bilincin açılması, trans halinde bilinçli yönlendirmeler yapılması, uykuya geçiş anında bilincin açılması bu evreye geçişi sağlayabilmektedir.

Doğuştan çıkış yapmaya elverişli bir ruhsal yapıya sahip olanların büyük kısmı da bu evreye yakın çıkışlar yaparlar. Nedeni temelden çalışarak gelmedikleri ve ruhi hassasiyetleri ile bunu yaptıkları için ilerleme yetileri zayıftır. Duvarı tırmanarak aşmamışlardır doğrudan duvarın diğer tarafından başlamışlardır. Mevcut noktaları doğuştan sahip oldukları ile sınırlı kalmıştır.

Bu evrede kendilerinden okumasını istedikleri bir yazı okunmak istendiğinde bellekte konuyla ilgili bir veri olmadığı için okunamaz, bulanık görülür veya bilinçaltında bulunan en yakın görüntüler yerine eklenir. Görüntülerde çizimler; beyin, bilinçaltı ve dış etkiler önemli unsurlardır.

Ruh ile arada ego, hala büyük bir engel olarak bulunur. Asıl amaç yaşadıklarını başkalarına anlatmak, önemli biri gibi kabul görmek, egosunu güçlendirmek, taktir edilmek ve alkışlanmak temel amaç olduğu için ego yönlendiricidir. Ego beslenmediğinde istekler söner ve çalışmalar bırakılabilir.

2- Ruhsal Astral Seyahat

Gerçek astral seyahat yani beden dışı bir yolculuk bu evre ile başlar. Madde bedenle Enerji beden veya Ruh arasındaki mesafe büyük oranda kısaldığı için etkin olan ruhtur. Zaman ve mekana madde beden gibi bağlı olmadığı için madde ötesinde gerçek seyahatler başlar. Madde planından uzaklaşma, maddeye bağlı kalmama, olayları değerlendirmede objektiflik, kendisini boşlukta salınım halinde hissetme, algılarda açılma, aşırı ruhi hassasiyetlerin görülmesi, bedensel solunum, beden frekansının değişmesi, enerji akışının hissedilmesi, bedenin belli noktalarındaki titreşimlerin hissedilmesi ve artması, bu evrenin belli başlı özellikleri arasındadır.

Astral Seyahat Çeşitleri Astral Seyahat Gerçek mi? Devamı: Astral Seyahat Çeşitleri


Makale görsel "Doktor Strange" Filminde Astral konuların bulunduğu bölümden alınmıştır.
"Ne istediğin Ne olacağını Belirler"


Cevapla

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir