Postkognisyon Geçmişe Gitmek Mümkün mü?

postkognisyon, retrekognisyon, geçmişe gitmek, geçmişe nasıl gidilir, geçmişe gitmek mümkün mü, geçmişe gitmek isteseydin, zamanda geçmişe gitmek, geçmişe gidilebilir mi

Kognisyon nedir, kognisyon çeşitleri, prekognisyon nedir, premonisyon nedir, postkognisyon nedir, retrekognisyon nedir

Moderatör: Astral

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Yönetici
Mesajlar: 139
Kayıt: 04 Ağu 2011, 22:49
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek

Postkognisyon Geçmişe Gitmek Mümkün mü?

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 16 May 2018, 21:35

Resim

Postkognisyon Geçmişe Gitmek

Postkognisyon Geçmişe Gitmek – Postkognisyon Nedir? Retrokognisyon olarak ta bilinir. Latince kökenli olan kelime “geriye dönük biliş, geçmiş olayları algılayış” anlamlarına gelir. Geçmişte yaşanmış ve geçmiş zaman dilimi içerisinde kalmış; normal yollarla öğrenilmesi mümkün olmayan olayların ruhsal algı ile öğrenilmesidir.

Geçmişte yaşanmış herhangi bir olaya geri dönülebilir mi? Geçmişte yaşanmış bir olay görülebilir mi? Kısacası geçmişe gidilebilir mi? Mevcut imkanlarla şu an için (bilinen) bu mümkün değildir. Ancak ruhsal olaylarda zaman ve mekan kavramlarının madde seviyesinden farklı şekilde işlediği göz önünde bulundurulursa, ruhsal bir yolculuk mümkün.

Kapsam ve Teori Olarak Postkognisyon – Retrokognisyon

Zaman bize göre soyut ve tekrarı mümkün olmayan bir kavramdır. Ancak yaşanılan olaylarda zaman kavramının değişken ve göreceli olduğunu biliyoruz. Sevdiğimiz bir filmin kısa sürede bitmesi, film öncesi reklamların bitmek bilmemesi gibi. Burada zamanı farklı algılamamıza neden olan, zamanın ruhsal yapımıza göre kavrayış yönünden değişken oluşudur. Zamanın herkes için aynı hızda akıp gittiğini söyleyebilir miyiz? Bu ancak herkesin aynı ruhsal frekansla birleşmesi ile mümkün olabilir.

Zamanı bir bütün olarak düşünecek olursak içinde bulunduğumuz boyutta geri dönüşü ve ileri gidişi yani Postkognisyon – Retrokognisyon (Geçmiş) ve Prekognisyon – Premonisyon (Gelecek) mümkün olmayan bir kavram gibi görünür. Algı duyu organlarımızla gerçekleştirildiğinde bunun aksini iddia edemeyiz. Ancak farklı bir bakış açısı yakalayabilmek için şu şekilde düşünelim; Siz bu cümleye kadar gelmeden önce bu cümle gene burada idi. Sitede yayınlanmadan önce yani bana göre şu an ben bu cümleleri yazıya döküyorum. Bu yazı sizin için şu andan itibaren var, benim için yazdığım anda var oldu, öncesinde bilgi olarak derlenmeyi bekliyordu, onun öncesinde anlamların kelimelerle ifade edilmesini... Bu yazının var olması aslında sadece size göre okuduğunuzda oldu. Bana göre de yazdığım anda…

Resim

Geçmişe Gitmek Mümkün mü?

Telepati konusu işlenirken bir ifade çok dikkatimi çekmişti “düşünce enerji gibi sinyaller halinde oluşur ve etrafa yayılır, asla yok olmaz” Buradan yola çıkacak olursak her hareket, her oluş, her düşünce bir enerji ile meydana gelir. Her meydana geliş bir görüntü oluşturur ve asla yok olmaz. Postkognisyon veya Retrokognisyon’un kapsamı bu noktadan itibaren başlar. Geçmişte varolan herşey şu an belki bir karadeliğe dönüşmüş ve bizden milyonlarca ışık yılı uzakta bulunan yıldızların ışıklarını şu an görmemiz gibi farklı yerlerde dalgalanmaya devam etmektedirler.

Teknolojik olarak bu tür görüntüleri elde etmemiz ve veriler haline getirmemiz şu an mümkün değil ancak zaman ve mekanda maddesel sınırları bulunmayan ruh için bu her zaman mümkündür. Prekognisyon konusunda geçmişte henüz yaşanmamış olayları nasıl görebiliyorsak bunun tam tersi geçmişte yaşanmış olaylarda görülebilmektedir. Geçmiş zamanlı enerjilerin farklı yönleriyle etkisini Psişik saldırı türleri konusunu işlerken değinmiştim ayrıntıları o konudan takip edebilirsiniz.

Geçmişe Gitmek İçin Uygulama Postkognisyon Tekniği

Bu ve benzer uygulamaları yapabilmek için belli bir ruhsal derinliğe ulaşabiliyor olmanız gerekir. Ben burada konuyu uzatmamak için kısaca teknikten bahsetmek istiyorum. Siz dilerseniz daha önce yayınlanmış Nasıl transa geçilir çalışmasını ayrıntılı bir şekilde uygulayarak belli bir aşamaya geldikten sonra çalışmayı yapabilirsiniz.

Postkognisyon Geçmişe Gitmek Mümkün mü? Yazının Devamı: Postkognisyon Geçmişe Gitmek
"Ne istediğin Ne olacağını Belirler"


Cevapla

“Kognisyon Makaleler” sayfasına dön