Telekinezi Nedir? Ne Anlama Gelir, Nasıl Oluşur?

telekinezi nedir, telekinezi ne demek, telekinezi ne anlama gelir, telekinezi nedir kısaca, telekinezi gücü nedir, telekinezi konusu nedir, telekinezi yöntemi nedir, telekinezi anlamı nedir, telekinezi nin anlamı nedir, telekinezi tele ne demek

Telekinezi hakkında yazılmış makaleler

Moderatör: Astral

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Yönetici
Mesajlar: 139
Kayıt: 04 Ağu 2011, 22:49
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek

Telekinezi Nedir? Ne Anlama Gelir, Nasıl Oluşur?

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 06 Haz 2018, 05:50

Resim

Telekinezi Nedir? Ne Anlama Gelir, Nasıl Oluşur?

Telekinezi Nedir? - Telekinezi orjinal adıyla Telekinesis, Yunanca bir kelimedir. "Uzak" anlamına gelen "Tele" kelimesi ile "hareket" anlamına gelen "Kinesis" kelimelerinin birleşmesi ile meydana gelmiştir. Uzaktan kontrol, uzaktan etki etme, uzaktan hareket ettirme gibi anlamlara gelir. Metapsişikler "Telekinezi" kelimesini kullanmayı tercih ederken, Parapsikologlar "Psikokinezi" Yani ruhsal etki, zihnin veya ruhun maddeye tesiri demeyi uygun görmüşlerdir. Günümüzde daha çok İngilizce olarak "Telekinesis" Türkçe olarak ta "Telekinezi" ifadesi kullanılmaktadır.

Geçmişten Günümüze Telekinezi Nedir?

Telekinezi alanında şu ana kadar adları en çok duyulan iki isim var. SSCB döneminde yaptığı çalışmalar kayda alınan Nina Kulagina ile "Parapsikoloji Kurumu" kurucularından olan Uri Geller. Uri Geller yaptığı şovlarla, kurucusu olduğu kurum aracılığı ile çalışmalarını tanıtmaya çalışırken; Nina Kulagina ise eski SSCB tarafından yaptığı çalışmalar kaydedilerek, devlet eliyle parapsikoloji alanında adı duyurulmuş bir isimdir. Telekinezi nedir ifadesinin sıkça duyulmaya başlandığı dönemler, Nina Kulagina ile başlayan çalışmaların duyulmaya başladığı dönemlerdir.

Geçmişte devletlerin birbirlerine karşı parapsikolojik savaşlarda kullanmak amacıyla gizli olarak yürüttüğü çalışmalar günümüzde ortaya çıkmaya başlamıştır. Yakın zamanda gizlilik süreleri dolduğu için açılan CIA arşivleri buna örnek gösterilebilir (Uri Geller ve CIA) Günümüzde ise üniversitelerde kurulu Parapsikoloji bölümlerinin yerini klinik psikoloji bölümleri ve laboratuvarları almakta, telekinezi gibi paranormal olayların mekanizmaları teknolojiye uyarlanmaktadır.

Resim

Telekinezi Nedir? Telekinezi Nasıl Oluşur?

Kabiliyetler açısından telekinezi nedir? Gündelik yaşantımızda farkında olmadan maddeye ve canlılara ne tür etkilerde bulunduğumuzu tam olarak bilmiyoruz. İnsanın ruh dünyasında meydana gelen tüm değişimler tıpkı yoğunlaştırılmış radyo dalgaları veya enerji olarak etrafa yayılıyor. Bunun sebebi de aslında insanın hem bedenen hem de ruhen enerji üreten bir varlık olması ile ilgilidir. Hücreler ve özellikle nöron hücreleri bedenin ve düşüncenin aktivitesine göre enerji üretirler. Düşünce gücü ile daha yoğun etkileşimi olan nöronlar bu açıdan, bedenin için enerji santrali ve dağıtım şebekesi gibidirler. Enerji, beden aracılığı ile aktarıldığı gibi düşünce ile de belli bir noktaya odaklanarak iletilebilmektedir. Bir ortama girdiğinizde "Burada hoşuma gitmeyen bir şeyler var" demeniz veya arkadaşınızı görmeden az önce arkadaşınızı hatırlamanız gibi. İster kontrollü ister kontrolsüz olsun her insanın ruhundan kaynaklanan ve kimliğini belli eden ve sürekli etrafa salınım yapan enerji uzantıları mevcuttur.

Telekinezide başarı elde edenler eğer doğuştan bu salınımı yapabilecek kabiliyete sahiplerse, enerjiyi bir noktaya odaklayarak maddeye de etki edebilmektedirler. Güzel ve çirkin sözler söylenen ve dondurulan suda oluşan buz kristallerini bir çoğunuz görmüşsünüzdür. Bizim canlı olarak nitelemediğimiz su sözlerden etkileniyor. Tıpkı bunun gibi zihinsel enerjide düşünce ile kontrol edildiğinde madde üzerinde şaşırtıcı etkilere sahip olabilmektedir. Ancak bu etkinin süreklilik kazanabilmesi için uzun ve sabırlı bir süreçten geçmek gerekmektedir.

Telekinezide Şartlanma ve Başarıya Etkisi

Başarı ve şartlanma noktasında telekinezi nedir? Telekinezi üzerine çalışma yapanlar çoğunlukla ilk denemelerinde başarılı olur. Şartlanmamış, denemekten bir şey çıkmaz denilerek yapılan çalışmalar sonrası Psi Wheel hareket eder. Ancak beyin normal yaşantı için kabullenemediği bu durumu manipüle ederek sizi gerçek olmadığına inandırmaya çalışır. Çünkü o ana kadar ne aileniz, ne okul hayatınız, ne okuduklarınız ne de çevreniz bunun varolduğuna dair bir kanıt sunmamıştır.

Sadece bir web sitesinden okuduğunuz ve ilginizi çeken bir yazı sonrası deneme yaptınız o kadar. Hava akımıdır, tesadüftür, nefesiniz etkilemiştir vs. Sonra bilinçaltınız size telekinezinin gerçek olmadığını ispatlamak için çalışmayı tekrar ettirir. Sonuç; Başaramadınız. Çünkü artık şartlandınız ve tüm yaşamınız boyunca edindikleriniz, yaptığınız denemenin başarısız olması gerektiği üzerine kurgulu. Az sayıda kişi başarmak için devam eder ancak şartlandırılmış düşünce ile serbest kalamayan enerji maddeye etki etmeyecektir.

Telekinezi Çalışmalarında Başarılı Olmak İçin Neler Yapmak Gerekir

Öncelikle yapacağınız bu çalışmanın normal yaşam standartlarına uygun olmadığını ve sıradan yaşam normlarını aşarak bir çalışma yaptığınızı kabullenmeniz gerekmektedir.
Eğer gerçekliği konusunda şüphe duyuyorsanız Nina Kulagina gibi kişilerin yaptığı çalışmaların videolarını izleyebilirsiniz.
Yeterince bilgi edinin. Beynin enerji potansiyelini araştırın.
Telekinezi yapacak kişinin ruhen durgun bir durumda olması gerekir. En azından Alpha dalga ritmini yakalamanın ne olduğunu biliyor olması gerekir.
Çakra adı verilen enerji kanallarını araştırın ve ilgili kanalları açık tutarak enerji akışını maksimuma çıkarmaya çalışın.

Telekinezi Nedir? Ne Anlama Gelir, Nasıl Oluşur? Konusunun Devamı: Telekinezi Nedir?
"Ne istediğin Ne olacağını Belirler"


Cevapla

“Telekinezi Makaleler” sayfasına dön