Astral Seyahat Yapmak için İmajinasyon Tekniği

Cevap gönder


Bu soru spambotlar tarafından otomatik form gönderimlerini önlemek için sunulur.

BBCode KAPALI
İfadeler KAPALI

Başlık incelemesi
   

Geniş görünüm Başlık incelemesi: Astral Seyahat Yapmak için İmajinasyon Tekniği

Astral Seyahat Yapmak için İmajinasyon Tekniği

gönderen Yönetici » 23 May 2018, 21:33

Resim

Astral Seyahat Yapmak için İmajinasyon Tekniği

Astral Seyahat Yapmak için İmajinasyon Tekniği - İmajinasyonun kullanıldığı paranormal çalışmalardan biri de Astral Seyahattir. Madde ötesine geçmemiş, herşeyi duyu organları ile algılamaya alışmış bir insan, madde ötesine uzanabilmek için imajinasyonu bir nevi köprü olarak olarak kullanabilir. Daha önce bildiğiniz, gördüğünüz ve deneyimlediğiniz bir yer için artık zihninizde canlandırma yapmanıza gerek olmayabilir ancak ilk defa gideceğiniz bir yer için sürekli zihninizde kurgulamalar yaparsınız. Bu normal yaşantımız içinde geçerlidir.

Astral Seyahat yapmak için Neden imajinasyon Çalışması?

Daha önce hiç gitmediğiniz, ilk defa göreceğiniz bir yerle ilgili, Oraya nasıl gideceğinizi, gittiğinizde nelerle karşılaşacağınızı zihninizde canlandırmaya başlarsınız. Bu bir nevi ruhsal hazırlık gibidir. Aynı zamanda farkında olmasanız da ruhsal bir bağ kurma girişimidir. Girişte de belirttiğim gibi aynı durum madde ötesine uzanan çalışmalarda da geçerlidir. Daha önce madde ötesini rüyalar dışında bilinçli olarak algılamamış birisi tıpkı gerçek yaşamda olduğu gibi bilinçli veya bilinçsiz bir bağ kurmaya çalışır. Bu bağ ilk çıkış anından başlayarak nasıl olacağı, yaşanacaklar ve sonrası ile ilgilidir. Zihinde meydana gelen her görüntü ilgili olduğu yerle sizin aranızda ruhsal bir bağ kurar. Astral seyahat ve imajinasyon çalışması da bizim için madde ötesi bağları kurmamızda nörotik bir bağ oluşturacaktır.

İmajinasyon, Astral Projeksiyon ve Astral Seyahat Bağlantısı

Astral seyahat ile ilgili çalışma yapanlar genelde yanlış algılanan "Astral Projeksiyon" kavramını mutlaka duymuşlardır. Bu çalışmalar astral seyahat ve imajinasyon çalışmalarının önemli bir parçasıdır. Çalışmalara ilk defa başlayanlar için oldukça zorlayıcı bir çalışmadır. Kişinin kendisini bulunduğu yerden farklı bir yerde görüntülemesi ve oradan bakması ilk defa karşılaştığı bir durumdur ve beyin buna şiddetle karşı çıkar. Yapılan bu çalışmanın gerçek dışı olduğunu, gerçeklik algısının bozulmaması amacıyla aslında sizin kendinizi projekte ettiğiniz yerde olmadığınızı göstermek için direnç gösterir ve kendinizi tekrar bedeninizde bulursunuz. Kırılması gereken bir direnç noktasıdır ancak keyifli bir çalışmadır. Bu çalışmanın amacı kendimizi bedenin dışında farklı yerlerde canlandırarak beden dışında farklı boyutlarla bir bağ kurmaktır. Projeksiyon çalışması, imajinasyon ve bilinçli rüya ile birlikte hedefe götüren önemli yöntemlerden biridir.

Astral Seyahat Yapmak için İmajinasyon Tekniği - Ön Hazırlık

Diğer tüm çalışmalarda olduğu gibi ruhsal ve bedensel olarak kendinizi hazır hale getirmeniz gerekir. Eğer düzenli olarak yaptığınız meditasyon, nefes egzersizleri vb. gibi çalışmalar yoksa bu hazırlık evresinde neler yapmanız gerektiği ile ilgili Nasıl Transa Geçilir? yazısına ve gerekli bilgileri temin etmek için Astral Seyahat Hakkında Diğer Makaleler bölümüne bakabilirsiniz. Konumuz astral seyahatte kullanılacak imajinasyon yöntemleri olduğu için diğer ayrıntılara değinmiyorum. Bedensel ve ruhsal olarak hazır hale gelmeden yapacağınız imajinasyon ve astral seyahat çalışmaları yeterli derinlik ve ruhsal bağlantı sağlanamadığı için tatmin edici seviyelerde olamayabilir. Yalnız uzun süredir çalışıyor ve artık belli bir aşamaya gelmişseniz sırtüstü uzanmak veya bağdaş kurup gözlerinizi kapatmak dahi sizi hazır hale getirecektir. Hatta çalışmanızı sürekli aynı yerde yapıyorsanız orada bulunmanızda sizi hazır hale getirmek için yeterli olacaktır.

Astral Seyahat Yapmak için İmajinasyon Tekniği - Uygulama ve Teknik

Sırtınız dik duracak şekilde sırtüstü uzanın. Eğer uykuya kolay dalıyor veya daha önce yaptığınız çalışmalarda çalışmanızı tamamlayamadan uyumuşsanız, bağdaş kurup oturun ve gözlerinizi kapatın. Bu aşama öncesinde hem ruhsal hem de bedensel olarak kendinizi hazırladığınızı farzediyorum. Gözlerinizi kapattığınız andan itibaren hızlı bir şekilde alfa düzeyine doğru ilerlemeye başlayacaksınız. Bu evreden sonra imajinasyon yapmak daha kolay olacaktır.

Yapılacak uygulama ile ilgili yazılan hiçbir şeyi kesin ve net olarak algılamayın. Siz hayal gücünüzü dilediğiniz gibi kullanabilir istediğiniz şekilde uygulama yapabilirsiniz. Çoğunun yaptığı sabit teknikler ve uygulamalar hatasına düşmeyin, herkes ayrı bir dünyadır ve herkesin kendine has bağlantı kanalları vardır.

# Ayak parmak uçlarınızdan başlayarak yukarıya doğru bedeninizin saydamlaşmaya başladığını düşünün. (Saydamlaşma yavaş yavaş parmaklardan yukarı doğru ilerlesin. Ayrıntıya girmek için suyun toprakta ilerlemesini örnek alabilirsiniz diğer ayrıntılar için İmajinasyon Telekinezi ve Telepati konularına bakabilirsiniz.)

Astral Seyahat Yapmak için İmajinasyon Tekniği Konunun Devamı: Astral Seyahat ve imajinasyon Çalışmaları

Başa dön