Telepati Nedir? Telepati ve Ruhsal Bağlantı

telepati nedir, telepati ne demek, telepati ruh bağlantısı, telepati ve ruhsal bağlar, telepati nasıl gerçekleşir, telepatinin ruhsal mekanizmaları, telepati ile ilgili yapılan deneyler

Telepati ile ilgili makale ve derleme yazılar
Kullanıcı avatarı
Yönetici
Mesajlar: 138
Kayıt: 04 Ağu 2011, 22:49
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 11 kez
Teşekkür edildi: 57 kez
İletişim:

Telepati Nedir? Telepati ve Ruhsal Bağlantı

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 16 Mar 2017, 11:06

Telepati Nedir? Telepati ve Ruhsal Bağlantı Teknolojinin baş döndürücü bir hızla ilerlediği günümüzde parapsikoloji alanında da önemli gelişmeler kaydedilmiştir. Bu alandaki gelişmeleri takip etmek ve bilimsel çalışmalarda bulunmak amacıyla dünyadaki belli başlı önemli üniversitelerde parapsikoloji kürsüleri kurulmuş, S.S.C.B. döneminde para normal hadiseleri inceleyen yirmiden fazla merkez açılmıştır. Sovyetler Birliği’nde yapılan istatistiklere göre bu çalışmalara 1967 yılında sarf edilen para 12 milyon rubleydi.

Parapsikolojinin önemli bir dalı da ‘telepati’dir. Telepatinin kısa bir tarifi çok uzak yerlerde bulunan şahısların birbirleriyle maddi bir bağlantı olmaksızın anlaşmaları şeklinde yapılabilir. Telepati hadisesi tamamen ruhsaldır. 20 sene evvel Amerikalılar ‘Nautilis’ denen denizaltı ile denize daldıklarında, bir subayın 3000 mil ötedeki bir yere gemideki haberleri telepati yoluyla sızdırması üzerine dünyaya sansasyonel bir haber yayıldı. Çünkü nükleer denizaltı gibi son derece mahremiyeti gerektiren bir vasıtadan haberlerin 3000 mil öteye iletilmesi çok önemli bir olaydır. Sovyetler Birliğinde parapsikolojik çalışmalar yaşanan bu olay sebebiyle olmuştur. Bu olay üzerine Sovyetler Birliği telepati konusuna önem vermiş ve Vlodivostok’ta ilk ruh araştırma merkezini kurmuşlardır.

Telepati tamamen ruhla ilgili bir olaydır. Elektromanyetik dalga olamaz. Prof. Vassilyev telepat İvanova’yı elektromanyetik dalgaların gelişme engel olmak maksadıyle Faraday kafesine koymasına rağmen telepatik haberleşme her zamanki gibi yine gerçekleşmiştir. Bunun üzerine araştırıcılar endişelenmeye başladılar. Şayet telepati saf bir fizik hadise olarak ortaya çıkmazsa, telepati Sovyet ilim alanından kesin olarak sürüp çıkarılacak demekti. Vassilyef radyasyonları durdurabilen kurşun bir hücre yaptırdı. Telepatik verici olarak çalışan Tomasevski, bir merdiven yardımıyla eski bir buzdolabına benzeyen bir şeyin içine tırmandı. Civa dolu bir oluk içine girmiş olan kubbe şeklindeki kapağı kapattı. Buraya ne bir dalga giriyor ve ne de oradan dışarı çıkabiliyordu. Bu defa telepatik hadisenin kesin şekilde meydana gelemeyeceği sanılıyordu. Faraday kafesinin içinde bulunan Tomaşevski her şeye rağmen telepatiyle Fedorava’yı uyuyor olarak tahayyül etmeye başladı. Kadın derhal şuurunu kaybetti. Hatta telepatik etki bu kurşun levhalar sebebiyle kolaylaşmıştı. Bu tecrübe açıkça gösterir ki, telepati ruhi bir hadise olup, elektromanyetik dalgayla hiçbir alakası yoktur. Şayet telepati elektromanyetik dalga ile ilgili olsa idi yapılan deneyler sonuçsuz kalacaktı.

Atmosferik şartlar, fırtınaların da telpatiyi değiştirmemesi meseleye ışık tutmaktadır. Bundan da telepatinin ruhi bir hadise olduğu anlaşılır.

Telepatinin anneler üzerinde örneklerini görmek te mümkündür. Anneler uzaktaki bebeklerinin ağladığını hisseder. Savaşta çocuğu öldüğü an, çocuğunun öldüğünü anlayabilir. ABD’deki araştırmalara göre bu hususiyet kadınların takriben % 60'nda görülmektedir. Büyük ihtimalle geride kalan %40'lık kesimde çocukları ile gerekli ruhi bağlantıyı kuramayacak kadar ilgisizdirler. Veya aynı frekansta olmayabilirler.

Materyalistler telepatiyi beyinden çıkan dalgalarla izah etmeye çalışmaktadırlar. İnsan beyninden 7 - 30 hertz arasında elektromanyetik dalgalar çıkar. Uzun araştırmalar neticesinde, bu dalgaların düşünce, zekâ, korku, endişe gibi ruhi hadiselerle değişmediği anlaşılmıştır. Telepatinin böyle maddi bir elektrik akımı ile alakası yoktur.

Yalnız telepati açısından değil genel anlamda da birçok ruhi kabiliyetlerimizin beyinde elektriksel bir manyetik alanda oluştuğu ileri sürülmüştür. Son araştırmalar bu görüşün yanlış olduğunu ortaya koymuş; ışınlarla ve güçlü manyetik sahalarda yapılan tecrübeler, beyne yapılan elektromanyetik baskılara rağmen ruhi kabiliyetlerimizin değişmediğini göstermiştir.

Sovyetlerde olan parapsikoloji çalışmaları Batı üniversitelerinde de yaygındır. Telepati sahasında gözde isimlerden biri Uri Gellerdir. Uri Geller telepati tecrübeleri için Faraday Kafesine (yalıtılmış kafes) konuyor. Bu bütün radyo dalgalarını perdeleyen, çift kat bakırdan yapılma bir Kafes, ayrıca, sımsıkı kapalı bir odada yer alıyordu. Bu kafeste yine telepati meydana geliyordu. Buda bize telepatinin maddi bir hadise cinsinden olmadığını göstermektedir.


Dr. Polat HAS - 1980
Telepati Nedir? Telepati ve Ruhsal Bağlantı
"Ne istediğin Ne olacağını Belirler"


Cevapla

“Telepati Genel Derleme Yazı ve Makaleler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir