Telepati Gerçek mi?

telepati gerçek mi, telepati gerçekten var mı?

Telepati nedir? Telepatik iletişim nasıl sağlanır? Telepati ile nasıl mesaj iletilir? Telepati nasıl oluşur?
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Bukra
Mesajlar: 15
Kayıt: 24 Kas 2017, 14:07
Yaşadığınız İl: 35 İzmir
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek

Telepati Gerçek mi?

Okunmamış mesaj gönderen Bukra » 11 Oca 2020, 14:56

Resim

Telepati Gerçek mi?

Telepati gerçek mi? Telepati gerçekten var mı? İnsanlar arasında hiçbir araç ve sözel bağ olmadan iletişim kurulabilir mi?

Telepatinin gerçek olup olmadığı ile ilgili soruya verilecek cevap gerçeklik olgusunun hangi kıstaslarla sorgulandığına bağlıdır. Varolan ve bilinen bilime göre Telepati gerçek değildir, Psikotronik bilime göre Telepati gibi olgular teknolojinin gelişmesinde kullanılabilir, yaşadıklarımız ise telepatinin varolduğunun bir göstergesi.

Aslında Faraday kafeslerinde (sinyallere karşı yalıtılmış alan) ve rüya laboratuvarlarında yapılan çalışmalarla telepatik etki kanıtlanmıştır (bkz. Telepati Nedir?) ancak veriler kişisel yeteneklerle ilgili olduğu ve herkeste aynı sonuçları vermediği için bilimsel olarak telepatinin gerçekliğinin kabul edilmesi beklenmemelidir.

Telepatinin Hayatımızdaki Yeri

Bir çoğumuz tanımını yapmakta zorlandığımız bazı deneyimler yaşamışızdır. Sorun şu ki bilgi, madde bilim kanalı ile yönlendirildiği için bu deneyimleri çoğu zaman "aslında varolması beklenmeyen ama bir şekilde olmuş" deneyimler olarak tanımlayıp üzerinde durmadan geçeriz.

* Sevdiğimiz bir yakınımızın canı sıkıldığında hissetmemiz
* Bir yakınımız vefat ettiğinde bunu hissetmemiz
* Yardıma ihtiyacı olan arkadaşımızın çağrılarını hissetmemiz
* Uzun zamandır görmediğimiz, sevdiğimiz bir arkadaşımızı hiçbir sebep yokken hatırlamamız
* Düşündüğümüz bir arkadaşımızın bir süre sonra telefonla araması veya yolda karşılaşmamız

Bir çoğumuz için yukarıda yazdıklarım tanıdık gelecektir. Bu olayların yaşanması telepati adı verilen ruhsal iletişim ile ilgilidir. Her canlının etrafa yaydığı kendine has bir enerji vardır. İki insan yolda yürürken birbirlerini hiç görmeseler de kendi enerji alanlarından geçerken birbirlerini daha önce tanımladıkları için bir anda birbirlerini hatırlayabilirler.

Bir insan üzerine yoğunlaştırılan düşünceler serbest kaldığında bir anda aranızda telepatik bir bağlantı kurulabilir. Anlık hatırlamalar, geçmiş anıların canlanması ve daha birlikte iken hissedilenlerin tekrar hissedilmesi gibi.

Belirleyici Unsur Ruhsal Hassasiyetler

Bu örnekler kişiden kişiye değişir. Hiç yaşamayanlar da olabilir sürekli yaşayanlarda. Doğuştan aldığımız etkiler, yaşadığımız sıkıntılar, yaptığımız çalışmalar ve ruhsal hassasiyetlerimiz bu örnekleri ne sıklıkla yaşadığımızı ve yaşayacağımızı belirler.

Telepatik yatkınlığın çok yoğun görüldüğü balık burcu, yengeç burcu ve akrep burcu ile bu burçların etkisi altında olan insanlarda görülme sıklığı daha fazladır. (bkz. Doğum Haritasında Telepati Yeteneği Veren Konumlar)

Yaşanan deneyimlerin sıklığı madde ve madde ötesi dengemizin hangi yönde olduğu ile de bağlantılıdır. Tüm yoğunluğun dünyaya yöneldiği durumlarda azalma, yoğunluğun madde ötesine yöneldiği durumlarda ise artış olur.

Telepati Bilinçli Bir Şekilde Yapılabilir mi?

Kendiliğinden ortaya çıkan deneyimleri her istediğimizde yapmak mümkün müdür?

Uygun ve düzenli çalışma ile bunu gerçekleştirmek mümkündür ancak bir çoğu yaşam koşulları nedeni ile uzun çaba gerektirecek iç disiplini sağlayamayacağı için başarılı olamayacaktır. Bu bireysel beceri ile ilgili bir durum değildir. Daha çok sayısal zekaya sahip bir insanın sözelde başarılı olmakta zorlanması veya sözel zeka ağırlıklı bir insanın da sayısal içeriklerde zorlanması gibidir. Çaba gösterildiğinde başarı elde edilebilir ancak gösterilmesi gereken çaba herkeste farklı olduğu için bir çoğu başarı noktasına ulaşamadan vazgeçmeyi tercih edecektir.

Doğuştan telepati yeteneğine sahip olanların başarılı olması daha kolay olacaktır ancak onlar da kontrol noktasında zorlanacaklardır. Ruhsal yeteneklerin geliştirilme süreci sıkı bir disiplin gerektirmektedir. Kontrol altına alınamayan her yetenek, kontrolsüz deneyimleri de beraberinde getirir.

* İstenilmeyen seslerin duyulması
* Başkalarının düşüncelerinin bizi rahatsız etmesi
* Psikolojik sorunların ortaya çıkması ve uyum sorunu yaşamak

gibi..

Telepati Yeteneği ve Ruhsal Derinliğin Artırılması

Belli bir derinliğe ulaşmadan telepati yeteneğinin geliştirilmesi kolay olmayacaktır. Denizin 50 metre altından numune almamız gerekiyorsa bunu karada yürüyerek yapmamız mümkün değildir.

Telepati gibi yetenekler madde seviyesinden uzaklaşmamızı sağlayacak meditasyon, derin trans, oto hipnoz ve benzer çalışmalarla gerekli ruhsal derinliğe inilerek geliştirilebilir. Sadece belirli telepati tekniklerinin uygulanması çoğumuz için yeterli gelmeyecektir.

Temel Sorun "Nedenlerin Geçerliliği"

* Herkesin ilgi gösterdiği bir insan olma isteği
* Birini kendine aşık etme düşüncesi
* İntikam almak için telepati yapma düşüncesi
* Başkalarına ait bilgilerin alınmak istenmesi

gibi başkalarının iradesini devre dışı bırakıcı ve yanılsamaya neden olacak sebepler bir çoğu için ulaşılması güç sebeplerdir. Sebeplerin geçerli ve gerçekten hayatımızı olumlu yönde etkileyecek sebepler olması gerekir.

Telepati Nasıl Yapılır?


Konu hakkında ayrıntılı bilgiye Telepati Nasıl Yapılır? linkinden ulaşabilirsiniz.

Telepati Gerçek mi? Ayrıntılar için: https://www.parapsikoloji.net/telepati- ... -noktalar/
Bukra Tarık DORA
www.parapsikoloji.net


Cevapla

“Telapati Genel Bilgi” sayfasına dön