Telepati ile iletişim kuran uygarlıklar

telepati ve yerliler, telepati ve aborjin yerlileri, telepati ve maori yerlileri, telepati ve tabu yerlileri, telepati ile anlaşan kabileler, telepati ile iletişim kuran yerliler

Geçmişten günümüze telepatiyi iletişim için kullanan uygarlıklar

Moderatör: Astral

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Telepata
Mesajlar: 6
Kayıt: 20 Mar 2017, 11:12
Yaşadığınız İl: 15 Burdur
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek

Telepati ile iletişim kuran uygarlıklar

Okunmamış mesaj gönderen Telepata » 20 Mar 2017, 11:43

Resim

Telepati ile iletişim kuran uygarlıklar.

Yapılan araştırmalar üç uygarlığın günümüzde de telepati ile iletişim yaptığını göstermektedir.

* Aborjin yerlileri
* Maori yerlileri
* Tabu yerlileri

Avustralya'da bulunan bazı yerli kabilelerinin özellikle aborjinlerin telepatik iletişim kullandıkları belirlenmiştir. Yapılan denemelerde bir Aborjin yerlisine verilen bilginin, aralarında herhangi bir sözlü iletişim olmadığı halde diğer aborjinler tarafından da öğrenildiği görülmüştür. Telepatik iletişim doğayla bağını koparmamış ve doğal yaşayan insanlarda doğal olarak görülebilmektedir. Bunun en büyük nedeni de maddesel boyutun ruhsal bağları henüz koparmamış olmasıdır.

Avustralya'da araştırma yapan araştırmacılardan biri olan Alexander Markey, Yeni Zelanda’lı Maori’lerin günümüzde hala telepati kullanarak iletişim sağlayabildiklerini yazmış olduğu kitabında doğal yaşam ve telepatik iletişim konusunu ayrıntılı bir şekilde dile getirmektedir. Benzer yöntemler Afrika kabilelerinde de, örneğin Tabu yerlilerinde kullanılmaktadır.


Resim

Resim

Resim

Bu yerlilerin adları araştırmaya konu oldukları için geçiyor ancak eski uygarlıkların büyük kısmında telepatik iletişimin kullanılmış olabileceği üzerinde durulabilir. Doğayla iç içe ve barışık yaşayan uygarlıklarda Kızılderili kabilelerinde ve şaman kültürünü benimseyen uygarlıklarda ruhsal güçleri keşfetmek, doğanın dengesini bozmadan yaşamak ve tüm canlılarla telepatik iletişim halinde olmak, doğayı okumak esas olduğu için telepatik iletişim sadece insanlarla da değil tüm canlılar hatta tüm cisim ve varlıklarla iletişim kurmak için çok sayıda uygarlık tarafından kullanılmış olabilir.

Ayrıntılar için:
https://www.parapsikoloji.net/bilimsel- ... yatkinlik/


Cevapla

“Telepati ve Uygarlıklar” sayfasına dön