Ruhsal Güçlerimizi Geliştirmek için Yapmamız Gerekenler

ruhsal güçler nasıl geliştirilir, ruhsal güçlerimizi nasıl geliştirebiliriz, ruhsal güçleri geliştirme teknikleri, ruhsal güçlerimizi geliştirmek, ruhsal güçleri geliştirme yöntemleri, ruhsal güçler nasıl gelişir

parapsikoloji eğitimi nasıl alınır, parapsikoloji eğitimi veren okullar, parapsikoloji eğitimi veren ülkeler, parapsikoloji eğitimi veren kurumlar

Moderatör: Astral

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Yönetici
Mesajlar: 139
Kayıt: 04 Ağu 2011, 22:49
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek

Ruhsal Güçlerimizi Geliştirmek için Yapmamız Gerekenler

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 05 Haz 2018, 02:12

Resim

Ruhsal Güçlerimizi Geliştirmek için Yapmamız Gerekenler

Ruhsal Güçlerimizi Geliştirmek için Yapmamız Gerekenler. İnsan evrenin en mükemmel canlısı. Hem madde planında hem de madde ötesi ruhsal planda gelişime açık bir yapıya sahip. Astroloji, Parapsikoloji ve Psikoloji gibi ilimleri araştırdığınızda insanın muazzam bir örgüye sahip olduğunu görüyorsunuz. Atıl durumda olan bir insanın potansiyeli açığa çıkarıldığında ortaya muhteşem sanat eseri çıkabiliyor.

Günümüzde madde planda mahkum olan insan ruhsal yönünü keşfedip ruhsal güçlerini geliştirdiğinde madde ile madde ötesi arasında kurulu ağlarla köprüler kurup telepati, telekinezi, astral seyahat, prekognisyon, premonisyon, duru görü ve diğer alanlarda normal şartlarda imkansız gibi görünen pek çok paranormal yetenek sergileyebiliyor. Aslında doğuştan hemen herkeste belli ruhsal güçler ve ruhsal yetenekler mevcutken neden bunlar istenildiği gibi kullanılamıyor? Cevap basit aslında. Bilgi ve yöntem eksikliği ile öğrenilmiş yanlış bilgiler. Yapılamayacağına dair yanlış inançlar. Herkes çok şey istiyor ama neyi nasıl yapması gerektiğini hepsinden önemlisi neden yapması gerektiğini bilmiyor.

Çok basit engel cümlelerini hepimiz duymuşuzdur, “ne yapacaksın, neden istiyorsun, ne işine yarayacak, sana fayda sağlamaz” ama herkes bir noktayı atlamakta “evreni keşif insanın kendini keşfi ile başlar” mevcut keşiflerin bir sonraki durağı madde ötesi unsurlarla birlikte olacaktır. Çünkü madde sınırları ile birlikte vardır. Madde ötesine madde temelli bilimlerle, maddesel yöntem, teknik ve düşüncelerle ulaşılamaz.

Ruhsal Güçlerimizi Geliştirmek için Yapmamız Gerekenler

Parapsikoloji ile ilgili alanlara ilginiz varsa bir şeyler yapmak isteyip neyi nasıl yapmanız gerektiği ile ilgili karmaşayı yaşamış ve bir süre sonra da vazgeçmiş olabilirsiniz. En azından şu an olmasa da bir süre sonra sizde arayıştan vazgeçip günlük yaşama geri dönenlerden biri olmaya adaysınızdır. Arayışların en büyük sebebi doğuştan alınan ruhsal etkilerdir. Sizi bir şeyler bulmaya, farklı şeyler öğrenmeye yönlendirir. Yeterli sabrınız, çabanız ve gayretiniz yoksa sonuç doyumsuzluk ve vazgeçiştir. Dağınık bir odada kaybettiğiniz bir eşyayı orada olup olmadığını bilmeden aramak insana ne kadar cazip gelebilir?

Bu yazıda arayış içerisinde olanların kısaca neler yapmaları gerektiğine değinilecektir. Hiçbir yazı, hiçbir bilgi siz istemediğiniz sürece içinizdeki cevheri açığa çıkarmaya yeterli gelmez. Birileri yol gösterir, ne yapmanız gerektiğini söyler ama sonrası tümüyle size ait olan bir çabayı gerekli kılar.

Resim

Ruhsal Güçlerimizi Geliştirmek İçin Ne Yapmamız Gerekir?

1- Sorulara Cevap Bulun

# Ne istiyorsunuz?

# Ne yapmak istiyorsunuz?

# Sizi arayışa yönlendiren nedir?

Ne aradığınızı ve aradığınızı neden aradığınızı bilmeniz çok önemlidir. Belki siz farkında olmayabilirsiniz ama bilinçaltınız sizi yanlış yönlendiriyor olabilir.

# İzlediğiniz bir filmden etkilenerek size yanlış yapanlardan intikam almak mı istiyorsunuz?

# Herkesin sizi taktir etmesi için olağanüstü şeyler mi yapmak istiyorsunuz?

# Gücünüzü yetiremediğiniz konularda doğa üstü güçler mi kullanmak istiyorsunuz?

# Şans oyunlarında şansınızı artırıp kısa yoldan zengin mi olmak istiyorsunuz?

Eğer cevaplarınız bunlarla ilgili ise aslında sizin aradığınız şey ruhsal güçleri geliştirme ile ilgili değildir. Siz kısa sürede elde edilebilecek güç peşindesiniz. Bu düşüncelerle yola çıkıyorsanız kısa sürede vazgeçip, başarısızlığınızın adını da “böyle şeyler yok” koyacaksınız.

# Tanımlayamadığınız sürekli tekrar eden rüyalar mı görüyorsunuz?

# Gördüğünüz ve hissettiğiniz şeyler bir süre sonra gerçek mi oluyor?

# Bulunduğunuz ortamdaki elektronik aletler bir süre sonra bozulmaya mı başlıyor?

# Başkalarının görmediği varlıklar mı görüyorsunuz?

# İnsanların zihinlerinden geçenleri mi algılayabiliyorsunuz?

Eğer sorularınız ve aradığınız cevaplar bu ve benzeri sorularla ilgili ise en azından sebepleri bulmak adına araştırmaya devam etmelisiniz.

2- Kendinizi Tanımaya Doğum Haritanızdan Başlayın

Aradığınız soruların cevapları ve sorunların kaynakları büyük oranda doğum haritasında mevcuttur. Doğum haritasında aldığınız etkiler sizi nasıl etkiyor? Doğuştan hangi ruhsal güçlere sahipsiniz veya sahip olabilirsiniz? Bu ve benzeri çok sayıda cevabı doğum haritanızda bulabilirsiniz. Konuyla ilgili Astroloji kategorisi altındaki yazılardan yararlanabilirsiniz.

3- Gelişime Açık Ruhsal Yeteneklerinize Odaklanın

Olmayacak yetenekler peşinde koşmayın. Bir başkasının yaptığı kendisine aittir. Başkasının yaptığına değil kendi yeteneklerinize odaklanın. Kendinizde varolduğuna inandığınız yetenekleri doğum haritanızdaki konumlarla karşılaştırarak en hızlı sonucu alabileceğiniz ruhsal yeteneklerinizi geliştirmeye çalışın.

Resim

4- Ruhsal Derinleşme için Yöntem Belirleyin

Hiçbir yetenek ruhsal derinliğe ulaşmadan kazanılamaz veya ruhsal derinliğe inmeden sonuca ulaşamazsınız. Madde alemin etkilerinden uzaklaşarak kazanacağınız ruhsal derinlikler size ruhsal güçleri kazanmanızda rehberlik edecektir. Ruhsal derinliğe inmeyi kuyunun dibini görmek olarak niteleyebiliriz. Dibi görünmeyen kuyuda su aramanın bir mantığı yoktur.

Ruhsal derinleşmede uygulanacak yöntemleri kendi özelliklerinize göre belirlemelisiniz. Genel olarak trans çalışmaları, oto hipnoz, nefes egzersizleri, meditasyon ve dinsel yöntemler aynı sonuçları doğurur ancak kişiye özel sonuçları da beraberinde getirirler.

Bu konuda temel olması açısında Nasıl Transa Geçilir? Yazısında bahsedilen uygulamayı yapabilirsiniz. Transandantal meditasyon olarak ta adlandırılan imajinatif yöntemler gelişime açıktır ve istediğiniz gibi kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Parapsikoloji ile ilgili alanlarda asla unutmamanız gereken bir kural vardır “herşeyi kendinize, kendi ruhsal özelliklerinize göre uyarlayıp düzenlemelisiniz” kısacası “kendinizle özdeşleştirmelisiniz

Resim

5- Algı Türünüzü Belirleyin

Duyuşsal, Görsel, Dokunsal ve çok fazla bahsedilmeyen Hissel algılardan hangisi sizde daha belirgin? Kendinizi geliştirmek için uygulayacağınız yöntem ve tekniklerin tamamı bu teknikleri oluşturanların algı özelliklerine göre oluşturulur. Uygulamaya çalıştığınız teknik görsel algısı belirgin olan biri tarafından oluşturulmuş ve siz dokunsal bir algıya sahipseniz tekniğin işe yaramaması gayet doğaldır.

Bu konuyla ilgili çok sayıda test bulabilirsiniz ancak kısaca şu hikayede en çok dikkatinizi çeken noktalara odaklanarak siz de hangi algının daha belirgin olduğunu belirleyebilirsiniz.

Hüzünlü bir günde kaldırımda oturmuş elinde kalan ve sertleşmiş son simit parçasını sevimli beyaz kediyle paylaşırken elleri soğuktan morarmaya başlamıştı, tam bu sırada yoldan geçen araba, su birikintisindeki tüm suyu üzerlerine sıçrattı. İçi titredi… O gün sessiz, soğuk ve yalnızdı. Akşam olacaklardan endişeleniyordu. Tam bu sırada az ileriden gelen otobüsün korna sesi ile irkildi…

Bu metinde görseller mi, sesler mi, hisler mi, dokunsal unsurlar mı daha çok dikkatinizi çekti? Bu ve benzeri hikayelerde en çok dikkatinizi çeken noktalar sizde hangi algının daha belirgin olduğunu ortaya çıkaracaktır.

Ruhsal Güçlerimizi Geliştirmek için Yapmamız Gerekenler Konusunun Devamı: Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri

Devamında..

# 6- İmajinasyon Yeteneğinizi Geliştirin
# 7- Ruhsal Güçleri Geliştirmek için Direnç Noktalarınızı Kırın
# 8- Ruhsal Güçleri Geliştirmek için Beslenmenize Özen Gösterin
# 9- Sihirli Değnek ve Sihirli Sözcük Beklentilerinden Vazgeçin
# 10- Telkin Metotlarını Öğrenin
# 11- Herşeyi Her Zaman Herkese Her Yerde Söylemek Zorunda Değilsiniz
"Ne istediğin Ne olacağını Belirler"


Cevapla

“Parapsikoloji Eğitimi Makaleler” sayfasına dön