Üzerlik Tohumu, Özellikleri ve Kullanımı

üzerlik tohumu kullanımı, üzerlik tohumu nasıl kullanılır, dmt üzerindeki etkileri nelerdir, üzerlik nasıl etkiler, üzerlik tohumu nasıl kullanılmalı, üzerlik diyeti nasıl yapılır, dmt bulunan bitkiler, üzerlik kullanırken tüketilmemesi gereken besinler

Dmt nedir, dmt nasıl artırılır, doğal dmt nasıl artırılır, dmt hangi bitkilerde bulunur, dmt nasıl artar, nasıl aktif olur, dmt epifiz ilişkisi, Dmt - Dimetiltriptamin hakkında Makaleler

Moderatör: Astral

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Yönetici
Mesajlar: 139
Kayıt: 04 Ağu 2011, 22:49
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek

Üzerlik Tohumu, Özellikleri ve Kullanımı

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 10 May 2018, 23:56

Resim

Üzerlik Tohumu Özellikleri ve Kullanımı

Üzerlik Tohumu, Özellikleri ve Kullanımı - 3 ay kadar ağırlıklı olarak üzerlik tohumu ve DMT etkisi üzerinde yaptığımız çalışmanın sonuçlarını aktarmak istiyoruz. İlk etapta kargı kamışı ve üzerlik tohumu ile birlikte yaptığımız çalışmayı daha sonra sadece üzerlik kullanımı ile devam ettirdik. Etkileri, farklı boyutları ile değerlendirebilmek amacıyla çalışmayı 5 arkadaşla birlikte yürüttük. Bir çoğunun adını daha önce hiç duymadığı halk arasında Nazar Otu olarak ta bilinen Üzerlik Tohumu (Peganum Harmala) hem içeriğindeki etkin maddeler, hem DMT bağlantısı ve hem de etkileri itibari ile bizi gerçekten çok şaşırttı.

Üzerlik nasıl kullanılır, DMT, üzerlik diyeti ve dmt bulunan bitkiler ve Çalışmamızın Amacı

Yediğimiz ve içtiğimiz hemen herşeyin ruhsal çalışmaları etkilediği bilinen bir gerçek. Bedenimize giren her madde ruh ve beden arasındaki irtibatı da etkiliyorsa Üzerlik tohumu, Epifiz ve Dmt üçgeninde bu etki ne kadar olumlu yönde kullanılabilir, sağlığımızı riske atmadan hangi dozlar denenebilir ve bünyesel etki farklılıkları nelerdir bunları ortaya çıkarmaya çalıştık.

Farklı konularda da belirttiğimiz gibi, günümüz yaşantısı insanın madde düzeyinden sıyrılıp trans yoluyla ruhsal seviyelere ulaşmasını oldukça zorlaştırmaktadır. Gündelik, maddesel yaşam ile Ruh arasında örülen duvarı aşmada hızlandırıcı bir etken oluşturabilecek bitkilerin özellikle üzerlik tohumunun etkilerini test ederek paranormal çalışmalarda bizlere neler katabileceğini araştırmak istedik.

Çalışmaya katılan arkadaşların her biri, belli seviyelerde trans halini meditasyon, nefes egzersizleri ve benzeri çalışmalarla yaşamış arkadaşlar. Ruhsal çalışmalarda doğal DMT deneyimlerine sahipler. Bu çalışmada DMT denilince ilk akla gelen Ayahuasca'yı veya yüksek dozlarda belirli karışımları kullanarak ruhsal uçuş deneyimleri yaşamak ve aktarmak gibi bir amacımız olmadı. Bu yönde bir beklenti içerisine girilmesini istemiyoruz. Derin transa giren hemen herkes DMT hakkında araştırma yaptığında Ayahuasca deneyimlerine benzer deneyimleri kendilerinin de yaşamış olduklarını göreceklerdir. Bunun için ek bir çalışma yapılmasına gerek yok.

Resim

Üzerlik Tohumu Kullanımı İle İlgili Uyarılar

Lütfen Konunun Tamamını Okumadan Üzerlik Tohumu Kullanmayın

Etkiler her insanda farklı olacaktır. Hangi metabolizmanın nasıl etkileneceğini asla bilemeyiz. Özellikle alerjisi ve hassasiyeti olanlar kesinlikle denememeli. Üzerlik kullanımı ile ilgili yazdıklarımız asla bir tavsiye, tedavi veya reçete değildir. Kullandığınız ilaçlar, bitkisel ürünler, aldığınız gıdalar ve alkol kullanımı bu gibi bitkilerde yan etki ortaya çıkarabilmektedir.

Amacımız sadece ruhsal boyutu hakkında elde ettiklerimizi paylaşmaktır. Asıl risk yüksek oranda DMT'nin aktif hale gelebilmesi için kullanılan mao inhibitörleri sonrası bedenin çok sayıda kimyasal tepkimeye karşı hassaslaşmasıdır. Eğer uygun dozlar ve bileşimler kullanılmazsa sonucu hayati risk taşıyabilmektedir.

Üzerlik tohumlarının, içeriğindeki etken maddeler ve etkileşiminin doğurabileceği sonuçlar nedeniyle, uzman tavsiyesi ve kontrolü dışında üzerlik tohumu kullanımı tavsiye edilmemektedir. 3 gr. Üzerlik tohumunun oral alımının, baş dönmesi, mide bulantısı, kusma ve merkezi sinir sisteminde değişimlere yol açtığı görülmüştür.

Bitkinin tohumlarının uzun süre veya yüksek dozlarda kullanımının zehirlenmelere, organ işlevleri ve merkezi sinir sistemi hasarlarına yol açtığı kaydedilmektedir..

Uzun süreli kullanımda etken maddelerin sonuçları net değildir. Tüm bitkilerde olduğu gibi üzerlikte ara verilerek kullanılabilir. İki hafta kullanıp iki hafta kullanmama, 20 gün kullanıp iki hafta kullanmama gibi. Sonuçlar tüketilen gıdalara ve metabolizmaya göre değişecektir. İdeal olan doktor veya uzman kontrolünde tüketmektir. Risk grubunda yer alan bitkileri kullanmadan önce doktorunuzu mutlaka bilgilendiriniz.

Resim

Üzerlik Kullanımında Yapılacak Diyette Tüketilmemesi Gereken Besinler:

# Kabuklu deniz ürünleri, Tuzlanmış ringa balığı,
# Salyangoz, Bira mayası ürünleri,
# Bira, Şarap,
# Muz,Karaciğer, Tavuk veya Dana Ciğeri,
# Avokado, Bakla,
# Çikolata, Kahve,
# Krema, Yoğurt,
# Peynir, İncir, Kuru üzüm, Kayısı,
# Turşu, Lahana Turşusu,
# Soya sosu, Salam - Sosis - Sucuk,
# Koyu yeşil yapraklı sebzeler, Roka,
# Yıllanmış protein içeren tüm besinler ve bazı diğer gıdalar.
# İçeriğinde Tramin bulunan besinler.

Tramin Nedir? "Gıdaların değişime uğratılması (tuzlama, salamura gibi) veya bozulması ile birlikte ortaya çıkan amin"

Üzerlik ile Birlikte Kullanılmaması Gereken İlaçlar

Üzerlik tohumu kullandığınız süre içerisinde ilaç almanız gerekirse mutlaka doktorunuza üzerlik kullandığınızı bildirin. Eğer doktorunuzun üzerlik hakkında bilgisi yoksa MAO inhibitörü olduğunu ve üzerlik içerisinde Harmin, Harmalol, Harmalin ve Harmol gibi maddelerin bulunduğunu söyleyiniz. Özellikle sinir sitemi üzerinde etkili olan bazı ilaçlar ve antideprasanların (fluoksetin gibi) kullanım ve bekleme sürelerine dikkat edilmeli doktor görüşü alınmadan kullanılmamalıdır.

# Uyarıcılar,
# Uyku hapları,
# Gribal enfeksiyonlarda alınan bazı tabletler, bir kısım öksürük şurupları
# Ve üzerlik içerisindeki maddelerle birlikte kullanıldığında yan etki yapabilecek diğer tüm ilaçlar.

Üzerlik tohumu kullanmaya başlamadan önce mutlaka belirli bir süre belirtilen besinlerle ilgili diyet yapın. Kullanacağınız tüm ilaçların üzerlikle birlikte kullanılabilirliğini araştırın ve üzerlik kullandığınız sürece doktor tavsiyesi olmadan herhangi bir kimyasal ilaç bitkisel gıda/bitkisel kür vb. almayın/kullanmayın. Bu konuda bir diyetisyenden tavsiye alın ve doktorunuzla mutlaka bilgi alışverişinde bulunun.

Resim

DMT Hangi Bitkilerde Bulunur?

Yapılan çalışmalar DMT'nin tüm bitkilerde varolduğunu gösteriyor. Ancak bazı bitkilerdeki DMT oranları diğerlerine nazaran daha yüksek veya birlikte etkileşime girdiklerinde epifiz bezinin DMT salgısını artırıyor. Bazı bitkilerse DMT'nin etkin hale gelmesini sağlıyor.

# Yem Kanyaşı (Psychotria Viridis),

# Bataklık Yem Kanyaşı (Phalaris Arundinacea),

# Kuş Otu (Phalaris),

# Akasya (Acacia),

# Kargı Kamışı (Arundo Donax)

gibi DMT içeren bitkiler, harici olarak DMT elde edilmesinde kullanılan bilindik bazı bitkiler arasında.

Resim

Üzerlik Tohumu - Banisteriopsis caapi (ayahuasca) Karşılaştırması

Suriye rue tohumları, az miktarda farklı oranlarda birkaç farklı harmala alkaloid içerir. Sadece bazıları monoamin oksidaz A inhibitörleridir. yapılan bir çalışmada toplam harmala alkaloidlerinin üzerlik tohumunun kuru ağırlığının en az % 5,9'u olduğu ortaya çıkarılmıştır.

Harmane: % 0,16
Harmin: % 0.44 (Tohumların kaplamalarının büyük miktarlarda harmin içerdiği söylenir.)
Harmalin: % 0.25
Harmalol: % 0,6
Tetrahydroharmine (Tetrahidroamin): % 0,1
Vasicine (peganine): % 0.25 <
Vasisinon: % 0.0007

Banisteriopsis caapi (ayahuasca, caapi veya yajé olarak da bilinir), Malpighiaceae familyasının Güney Amerika ormanlarında yetişen çeşididir. Aşağıdaki oranlarda harman, harmalin ve tetrahidrotamin içerir:

Harmin: % 0.31-8.43
Harmalin: % 0,03-0,83
Tetrahidroamin: % 0.05-2.94

Tetrahydroharmine: Tetrahidroamin, monoamin oksidaz A'yı inhibe etmez. Bunun yerine, serotoninin geri alımını zayıflatır. 200 mg'lık dozlarda, rüya gibi öfori, zevkli karıncalanma hisleri ve çok sayıda psychedelic etkilere neden olduğu bildirilmiştir.

Vasisin (peganine) - Vasisinon: Bir kinazolin alkaloiddir. Justicia adhatoda'da, daha sonra isimlendirilmiştir.

Her iki alkaloid de solunum uyarıcısıdır. Vasisin bir kardiyak-depresan etkisine sahipken, vasisinon zayıf bir kardiyak uyarıcıdır; etki alkaloidleri birleştirerek normalize edilebilir. Vasisin uterus uyaran etkisine sahip olduğu bildirilmiştir.

Not: Üzerlik tohumun dış kısmında büyük oranda "Harmin" bulunması üzerlik tohumunu demleyerek "üzerlik çayı" olarak tüketenlerde "harmin" etkisinin daha yoğun yaşanmasına neden olabilir.

Resim

Kullanılan Dozlar ve Kullanım Şekli Üzerine

Şifalı bitkiler arasında bulunan üzerlik tohumunu kullanırken çok dikkatli olunması gerekiyor. Neden dikkat edilmesi gerektiği içeriğindeki maddelerle ilgili. Bizde çalışmamızı, önerilen günlük iki çay kaşığı miktarını maksimum limit olarak belirleyerek yaptık. (İbrahim Saraçoğlu Şifalı Bir Bitki Olarak Üzerlik Tohumunun Faydaları) Ölçü olarak hassas ölçülerin herkeste bulunmayacağını düşünerek çeyrek, yarım ve tam çay kaşığı olarak belirttik.

Üzerlik tohumu şifalı bir bitki olarak genelde demlenerek veya doğrudan yutularak kullanılıyor. Ancak gördük ki asıl hızlı etkiyi çiğnenerek tüketildiğinde ve bir çay kaşığı üzerine çıkıldığında göstermeye başlıyor. Tohumlar çiğnenmeden bütün olarak yutulduğunda tümüyle sindirilmeden atılıyor. Ayahuasca konusunu araştıranlar bitkilerin uzun süre kaynatıldığını görmüşlerdir. Üzerlikte tohumu demlendiğinde veya bütün olarak yutulduğunda tümüyle ayrışmıyor.

Eğer kesin ve net bir etki almak istiyorsanız ya bir süre ılık suda bekletip blendırda çektirin veya tümüyle ezilinceye kadar çiğneyin bir süre ağzınızda bekletip o şekilde yutun. Tadı ve kokusundan dolayı bir çoğu için yaptıkları ilk deneme aynı zamanda son deneme olacaktır. Eğer bu şekilde kullanmakta zorlanıyorsanız çay olarak demleyip tüketebilirsiniz veya tohumları bütün olarak yutabilirsiniz ancak arzu ettiğiniz etkiler çok uzun sürede kendini gösterecektir.

Resim

Yukarıda tarif ettiğimiz şekilde kullanmayı düşünenler günlük çeyrek çay kaşığı kullanmaya başlayarak test edebilirler. Etki süresi fazla olduğu için bir kaç gün arayla çeyrek miktarda 2 çay kaşığını geçmeden miktarı artırın. Kullanmaya başlamadan önce "Şifalı bir bitki olarak üzerlik tohumu ve yararları" altında yer alan buhar ile alerji testini yapmayı unutmayın.

Aç karna alındığında etki daha sert ve hızlı olmakta. Tansiyon sorunu ve midesi hassasiyeti olanlar çok dikkatli olmalı.

Yan Etkileri ve Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Yukarıda bahsettiğimiz tümüyle ezilerek, çiğneyerek ve ağızda bir süre bekletilerek kullanıldığında çok kısa sürede etkisini göstermeye başlıyor. Bünyesi zayıf, kokuya ve acıya hassasiyeti olanlar mide bulantısı yaşayabilir.

# Bulantı ve kusma hissi.
# Gözlerde yanma ve göz kapaklarında ağırlık.
# Hissizlik ve dikkat kaybı.
# Tad almada değişim ve iştahsızlık.
# Dikkat kaybı...

Konu Öncesinde ve Devamında Diğer Başlıklar,

# Harici DMT Kullanımı ve Etkileri
# Kargı Kamışı ve Üzerlik Tohumu Kullanımı
# Üzerlik Tohumu İçeriği
# Harmin - Harmalol - Harmalin - Harmol, Etki ve Özellikleri
# Üzerlik Kullanımında Belirlenen Olumlu Etkiler
# Üzerlik Tohumu Kullanımı ve DMT Etkisi - Ruhsal Edinimler
# Üzerlik Tohumu Kullanımı ve DMT Etkisi - Kişisel Bazda Farklılıklar
# Şifalı bir bitki olarak üzerlik tohumu ve yararları.
# Anti Kanser Özelliği
# Antibakteriyel Özelliği
# Lösemi Üzerinde Etkinliği
# Hamilelikte Üzerlik Tohumu Kullanımı
# Üzerlik Tohumu Kullanımı ve Karaciğer Üzerinde Etkileri
# Üzerlik Tohumu Kullanımı ve Mide Rahatsızlıkları
# Üzerlik Tohumu Kullanımı ve Akciğer Üzerindeki Etkileri
# Üzerlik Tohumu Kullanımı ve İdrar Yolları Sorunları
# Üzerlik Tohumu Kullanımı ve Cerrahi Müdahaleler Öncesi Durum


Üzerlik nasıl kullanılır, DMT, üzerlik diyeti ve dmt bulunan bitkiler Yazının Devamı ve Kaynak Bilgileri için: Üzerlik Tohumu
"Ne istediğin Ne olacağını Belirler"


Cevapla

“DMT - Dimetiltriptamin Makaleler” sayfasına dön