Doğum Haritasında Ruhsal Yeteneklerin Belirlenmesi

astroloji parapsikoloji ilişkisi, doğum haritasında yeteneklerin bulunması, doğrum haritası ve ruhsal yetenekler, doğum haritasına bakarak yeteneklerin ortaya çıkarılması, doğrum haritasında psişik yetenekler nasıl bulunur

Astroloji ve insan ilişkisi, insanın şekillenmesine astroloji etkilerin önemi, astrolojide evler ve özellikleri, astrolojide ruhsal kabiliyet noktaları, doğum haritasında insanın ruhsal kabiliyetleri, astroloji ve parapsikoloji ilişkisi

Moderatör: Astral

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Yönetici
Mesajlar: 139
Kayıt: 04 Ağu 2011, 22:49
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek

Doğum Haritasında Ruhsal Yeteneklerin Belirlenmesi

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 27 May 2018, 00:03

Resim

Doğum Haritasında Ruhsal Yeteneklerin Belirlenmesi Parapsikoloji Astroloji ilişkisi - Parapsikoloji ve Astroloji iki ayrı alan gibi görülse de, bu iki alanın merkezinde insanın olması, Parapsikolojiyi ve Astrolojiyi ortak noktalarda bir araya getirir. Parapsikoloji, insanın ruhsal kabiliyetleri, bu kabiliyetlerin mekanizmaları ve etkileri ile ilgilenirken; Astroloji, insanın maruz kaldığı kozmik etkiler ve bu etkilerin sonuçları ile ilgilenir. Astroloji ile sonuca giden sebepleri, Parapsikoloji ile de sonuç ve etkenleri inceleyebiliriz.

Astroloji bize bir insanın kişiliği, özellikleri, nelerden hoşlandığı veya hoşlanmadığı, belirli ölçülerde nasıl bir yaşam süreceği, tavır ve tutumları, zevkleri ve yaşama bakış açısı hakkında önemli bilgiler sunar. Ancak astroloji yardımı ile edineceğimiz bilgiler bunlarla sınırlı değildir. Astrolojik veriler kullanılarak, kişinin paranormal eğilimleri hakkında da önemli bilgilere ulaşabiliriz.

Bu konuda yaptığımız çalışmayı iki makale halinde sunmak istiyorum. Bu ilk makalede konu hakkında kısa açıklamalar, diğer makalede ise paranormal kabiliyet noktaları Burçlar, Gezegen ve Ev konumları belirtilerek sunulacak. Bu konuda yapılan çalışmalar çok yetersiz olduğu için Parapsikoloji alanında çalışmaları olan arkadaşlara, bu alana ilgi duyan ve kendisini geliştirmek isteyenlere çok yararlı olacağını ümit ediyorum.

Konuya geçmeden bir yıldan uzun süre belli dönemlerde zamanını sadece bu konuya ayıran arkadaşlarıma içten ve samimi teşekkürlerimi sunmak istiyorum. (Özellikle yaz tatilini bu konuya ayıran fedakar dostuma)

Astrolojik Verilerin Kullanımı

Astroloji ve parapsikoloji ile ilgili bulgular, bilinen bilimsel verilerle desteklenemediği için açıklanması zor konularda eksik parçaların birleştirilmesinde kullanılabilir. Konu insan ve ruhsal özellikler olduğunda bilimsel veriler elde etmek güçtür. Çünkü ruh ve bağlı konular bilimsel olarak ele alınması mümkün olmayan konulardır.

Neden bazı insanlarda paranormal kabiliyetler yoğun iken bazı insanlarda hiç görülmez?
Neden ruhsal hassasiyetler belli aylarda doğan insanlarda daha yoğundur?
Neden belli astrolojik konumlardan etki alanlar paranormal olaylara daha fazla ilgi duyarlar?

Bu ve benzeri soruların cevaplarını hangi bilim metodunu kullanırsanız kullanın net olarak açıklayamazsınız. Çünkü sonuçlar sabit değildir, kişiden kişiye değişir. Zaman ve mekan farklılıkları sonuçları etkiler; duyu organları, deney ve gözlemler sabit sonuçlar vermez. Sonucu değiştiren çok fazla etken bulunur.

Astrolojik veriler bize bilimin tanımlayamadığı konularda sonuçlar elde etmemize yardımcı olur. Hangi paranormal kabiliyetlerin hangi tarihlerde doğan insanlarda daha yoğun görülebileceğini, astrolojik verileri inceleyerek ortaya çıkarabiliriz.

Astrolojik Verilerin Değerlendirilmesi

Değişkenlerin çok fazlası olması nedeni ile tüm veriler %100 doğruluk oranına ulaştırmaz ancak genel ortalama değerler kullanılarak bütünden doğru parçalara ulaşılabilir. Uzun bir çalışma sonrası elde ettiğimiz verilerde belli astrolojik konumlarda bulunan insanların ruhsal yönden daha hassas bir yapıda oldukları ve bu hassasiyetleri nedeni ile de paranormal yeteneklerin bu insanlarda görülme oranının diğerlerine göre daha yüksek olduğunu gördük. Bu konuda paranormal yatkınlığı iki ana başlık altında inceleyebiliriz,

# Doğuştan Paranormal Kabiliyeti Olanlar (Ruhsal Hassasiyeti Yoğun Olanlar)
# Paranormal Konulara İlgisi Olanlar (Kabiliyetleri Sonradan Geliştirenler veya Bu Eğilimde Olanlar)

Paranormal yeteneklerin ortaya çıkmasına etki unsurları da üç başlıkta ele alabiliriz,

# Kişinin Doğum Bilgileri (Tarihi, Saati ve Yeri)
# Kişinin Doğum Anında Aldığı Konum Etkileri (Ev ve Gezegen Konumları)
# Kişinin Aile, Çevre ve Eğitimi ile Ortaya Çıkan Birikimler

Bu maddeler artırılabilir veya azaltılabilir ancak genel hatları ile bir insanda henüz doğmadan hangi paranormal kabiliyetlerin ortaya çıkabileceğini veya hangi paranormal kabiliyetlere sahip olduğunu, ilgisinin hangi düzeyde olabileceğini sadece doğum tarihi, saati ve doğum yerine bakarak ortalama olarak söyleyebiliriz.

Bu Bilgilerin Sonuçları Neden Önemli?

Daha önce sitede bu konunun önemine vurgu yapan iki makale yayınlanmıştı. Paranormal Kişilikler ve Sosyal Normlara Uymayan Yaşamlar ve Parapsikolojik Hassasiyetler ve Yasanan Sorunlar Günümüz yaşamı, kabiliyetler değerlendirilmediği sürece insanın sağlıklı ve verimli bir şekilde yaşam sürmesini zorlaştırmaktadır. Büyük oranda madde temelli bir yaşam içerisinde ruhsal hassasiyetleri yoğun olan insanların yaşamları, kalabalıklar içerisindeki büyük ve anlaşılamaz yalnızlıklar gibidir. Sebepler bilinmediği için tüm sonuçlara sembolik anlamlar yüklenerek kabullenilmiş yaşamlar sürdürülmeye çalışılmaktadır...

Doğum Haritasında Ruhsal Yeteneklerin Belirlenmesi Konunun Devamı: Parapsikoloji Astroloji ilişkisi ve Paranormal Kabiliyetlerin Belirlenmesi
"Ne istediğin Ne olacağını Belirler"


Cevapla

“Astroloji Makaleler” sayfasına dön