Kaybolan eşyayı bulmak için okunacak dua, esma ve ayetler

kaybolan eşyayı bulmak için okunacak dua, kaybolan bir şeyi bulmak için esma, kaybolan eşyayı bulmak için okunan ayet, kaybolan eşyayı bulmak için esma, kaybolan eşyayı bulmak için ne yapmalı, kaybolan eşyayı bulmak için esmaül hüsna

Parapsikoloji hakkında genel makaleler

Moderatörler: Bukra, Astral

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Yönetici
Mesajlar: 139
Kayıt: 04 Ağu 2011, 22:49
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek

Kaybolan eşyayı bulmak için okunacak dua, esma ve ayetler

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 03 Haz 2018, 02:28

Resim

Kaybolan eşyayı bulmak için okunacak dua, esma ve ayetler

Şu ana kadar evde veya dışarıda kayıp eşyayı bulmak için kendim dua okuyarak deneme yapmadım. Ancak okuyarak bulunduğuna çok defa şahit oldum. Bunlardan bir tanesi kaybolan ve artık bulunma ihtimali olmayan önemli bir eşyam için annemin okuduğu dua sonrası hiç ilgisi olmayan bir yerde o eşyayı bulmam oldu. O dönem ruhsal bağ kurarak kaybolan bir eşyayı bulmak için neler yapılacağı hakkında bir fikrim yoktu. İlk yöntemle bulunabilir miydi bilmiyorum ancak beni çok şaşırtan bir olay olmuştu.

Kaybolan bir eşyayı dua yoluyla bulma nasıl gerçekleşir

Kaybolma diğer varlıklarla ilgili ise ve sadece mekanda yer değiştirmişse, ruhsal bağ kuramıyorsanız, hiçbir şekilde hatırlayamıyorsanız ilahi katlarla bağ kurarak ta bulunabilir. Konu çok ayrıntılı olduğu için hadim, hüddam ve yardımcı melekler kısmına girmeden kısaca şu şekilde ifade etmeye çalışayım.

Herşey bir bütündür. Bizde dahil aradığımız herşey de o bütüne dahildir. Parça bütünden ayrıldıkça diğer parçalarla irtibat zayıflar. Tıpkı elektrik dağıtım şebekesinde meydana gelen arızalar gibi tüm hatlarla irtibat kurmakta zorluk yaşayabiliriz. Bu dahil olma ve irtibat kurma o kadar büyük çaplıdır ki bağı kurmak bazı durumlarda bizi aşabilir veya yöntem eksikliği bizi çaresiz bırakabilir.

İşte bu noktada bütünden bize yansıyan parçalarla doğru frekanslar oluşturularak düşük voltajda olan elektriğimizi yükselterek kopuk hatlar arasında bağ kurulabilir. Bu bağ kurma ve ortaya çıkan akımlar bizim yapamadığımız veya bilmediğimiz mekanizmaların harekete geçmesini sağlamaktadır.

Kısaca konuyu, kablo bağlantısı olmayan bir yerde uzak mesafelere telsiz aracılığı ile iletişim hattına bağlanıp yardım istemeye benzetebiliriz.

Kaybolan eşyayı bulmak için okunacak ayet ve dualar

1- 'Allâhümme rabbe'd-dâlleti ve hâdiye'd-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike.'

Dua, aranan eşya bulununcaya kadar okumaya devam edilir.

Anlamı: Ey kaybolanların Rabbi ve kaybolanları ve yolunu kaybedenleri doğru yola ulaştıran Allah'ım! Kudretin ve saltanatın hakkı için kaybettiğim şeyi bana iade eyle. Çünkü bu senin fazl ve keremindendir. ¹

2- 'Yâ câmi’annâsi li-yevmin lâ raybe fihi innallahe lâ yuhlif-ül mi’âd icma’ beyni ve beyne. (eşya adı)' ²

Etki için günde 25 defa ve kaybolan eşya bulunancaya kadar her gün okunur. Duanın sonunda bağlantı kurmak için kaybolan eşyanın adı söylenir.

3- "Rabbenâ inneke câmiun nâsi li yevmil-lâ raybe fîh (fîhî), innallâhe lâ yuhliful mîâd (mîâde)." Ali İmran - 9

رَبَّنَا إِنَّكَ جَامِعُ النَّاسِ لِيَوْمٍ لاَّ رَيْبَ فِيهِ إِنَّ اللّهَ لاَ يُخْلِفُ الْمِيعَادَ

Anlamı: Rabbimiz! Şüphesiz sen, hakkında şüphe olmayan bir günde insanları toplayacaksın. Şüphesiz Allah va’dinden dönmez. (Bu kısımda dua eklenecek -Bu ayetin hakkı için beni de kaybettiğim şeyle buluştur.)

Resim

Kaybolan eşyayı bulmak için Ayet ve Dua Birlikte 

4- Önce "Ve indehû mefâtih’ul-gaybi lâ ye’lemuha illâ huve ve ye’lemu mâ fi’l-berri ve’l-behri ve mâ tesgutu min veragatin illâ ye’lemuha ve lâ habbetin fî zulumât’il-arzi ve lâ retbin ve lâ yabisin illâ fî kitabin mubîn." En’am 59

وَعِندَهُ مَفَاتِحُ الْغَيْبِ لاَ يَعْلَمُهَا إِلاَّ هُوَ وَيَعْلَمُ مَا فِي الْبَرِّ وَالْبَحْرِ وَمَا تَسْقُطُ مِن وَرَقَةٍ إِلاَّ يَعْلَمُهَا وَلاَ حَبَّةٍ فِي ظُلُمَاتِ الأَرْضِ وَلاَ رَطْبٍ وَلاَ يَابِسٍ إِلاَّ فِي كِتَابٍ مُّبِينٍ

ayeti okunur.

Anlamı: Gaybın anahtarları yalnızca O’nun katındadır. Onları ancak O bilir. Karada ve denizde olanı da bilir. Hiçbir yaprak düşmez ki onu bilmesin. Yerin karanlıklarında da hiçbir tane, hiçbir yaş, hiçbir kuru şey yoktur ki apaçık bir kitapta (Allah’ın bilgisi dâhilinde, Levh-i Mahfuz’da) olmasın (Diyanet meali)

Daha sonra: 'Allâhumme inneke tehdî min’ez-zalâleti ve tuncî min’el-emâ ve tereddu’z-zalâlete fe-salli alâ Muhammedin ve Âl-i Muhammedin veğfir lî rudde zalletî ve sallallâhu alâ Muhammedin ve Âlihî ve sellem.'

Bu dua okunur.

Anlamı: Ey kaybolanların Rabbi ve kaybolanları ve yolunu kaybedenleri doğru yola kılavuzlayan Allah’ım! Kudretin ve saltanatın hakkı için kaybettiğim şeyi bana iade eyle. Çünkü bu senin fazl ve keremindendir.

Not: Dualar ayet ve Esmalardan farklı olarak, sizin kendi içsel yakarışlarınızdır. Duaları ruhsal içtenliğinizi artıracak şekilde düzenleyebilirsiniz.

Kaybolan eşyayı bulmak için okunacak esmalar

kaybolan bir şeyi veya eşyayı bulmak için okunacak esma ve esmalar

1- Ya Vacid

Anlamı: Kendisinden hiç bir şey gizli kalmayan, hiç bir şeye muhtaç olmayan. İstediğini istediği anda bulan.

Günde: 196 defa

2- Ya Halık (ı harfi ı ve i arası yumuşatılarak okunacak. Yani şapkalı i’deki gibi)

Anlamı: Herşeyi yoktan var eden. Her şeyin varlığını ve varlığı süresince her hallerini, hadiseleri tayin ve tesbit eden.

Günde: 731 defa

Esmalar okunurken edebe uygun bir şekilde, kimin adının anıldığının farkında olarak okunmalı. Dudaklar hafif kıpırdayacak şekilde, sadece siz duyacak kadar sesli okunmalı. (Beyin titreşimleri için)

Esmalar okunduktan sonra, kaybolan eşyayı bulmak için eşyanın adını zikrederek dua edilebilir.

Konunun öncesi: parapsikoloji-genel/kaybolan-esyayi-bul ... -t155.html

Kaynaklar:

1-Bostanu’l-Arifin; Bilal Eren, Açıklamalı Dua Hazinesi, sayfa: 304
2- İbni Âbidin

Kaynak ve Konunun Devamı: "Kaybolan eşyayı bulmak için okunacak dua, esma ve ayetler" Kaybolan eşyayı bulmak için okunacak dua, esma ve ayetler
"Ne istediğin Ne olacağını Belirler"


Cevapla

“Parapsikoloji Genel” sayfasına dön