Telkin nedir? Nasıl Etkiler, Telkin Kısaca Anlamı

telkin nedir, bilinçaltı telkin nedir, hipnozda telkin, subliminal telkin nedir, telkin etmek nedir, telkin kelimesinin kökü nedir, telkin ne demek kısaca sözlük anlamı, telkin nedir kelime anlami, telkin nedir kısaca sözlük anlamı, telkin nedir ne demek

Telkin Nedir, nasıl hazırlanır, telkin nasıl etki eder, subliminal telkin nedir, subliminal mesajlar nasıl hazırlanır, telkin mp3'leri nasıl hazırlanır, telkinler nasıl yazılır

Moderatör: Astral

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Yönetici
Mesajlar: 139
Kayıt: 04 Ağu 2011, 22:49
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek

Telkin nedir? Nasıl Etkiler, Telkin Kısaca Anlamı

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 11 Haz 2018, 18:01

Resim

Telkin nedir? Nasıl Etkiler, Telkin Kısaca Anlamı

Telkin Nedir? Nasıl Etkiler? Bir çoğumuzun aşinası olduğu bu kelime Arapça kökenli olup, "Bir duyguyu, bir düşünceyi aşılama", "Bilinç dışı bir süreç aracılığıyla, kişinin ruhsal veya fizyolojik alanıyla ilgili bir düşüncenin gerçekleştirilmesi", "Aşılamak" Anlamlarına gelir. (TDK) Subliminal telkin nedir? Sublimal telkinde mesaj açıktan verilmez, Subliminal telkin, mesajın gizli bir şekilde farklı yöntemlerle verilmesidir. Mesajın verildiğinden kişi habersizdir. Gördüğü bir resim, film karesi veya duydukları telkini alması için yeterlidir. Subliminal telkinlerde mesaj genellikle sesler ve görsellere eklenerek kullanılır.

Bu kavramları biraz daha açacak olursak Etkileme, Psikolojik yönden düşünce ve davranışları değiştirme, belli bir hedefe yöneltmek için kişinin etkilenmesi diyebiliriz. Günlük yaşantımızda olduğu gibi parapsikolojik çalışmalarda da telkinler bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde hedefe ulaşmada kullanılır. Telkinlerin parapsikolojik çalışmalarda kullanımına geçmeden önce daha önce farklı platformlarda yayınladığım yazılar üzerinden telkin konusunu ayrıntılı bir şekilde ele alalım.

Telkin Nedir? Nasıl Etki Eder?

İnsan beyni, sınırları çok geniş ve anlaşılması zor, büyüleyici bir mekanizmaya sahiptir. Siz bunun içerisine bilinç altı gibi karmaşık ve insan yaşamında son derece güçlü etkileri olan alt mekanizmayı da dahil edecek olursanız kontrol edildiğinde (veya edilebildiğinde) ortaya muhteşem bir kontrol mekanizması çıkar. Riskli olan kısmı ne yazık ki Bu kontrol hem içsel hem de dışsal bilinçli ve bilinçsiz etkilere açık bir mekanizmadır.

İnsan dünyayı temel olarak dört ana duyu organıyla algılar. Görür, Duyar, Koklar ve Dokunur. Dış dünyadan bu organları aracılığı ile topladığı bilgileri beyninde analiz ederek yaşantısını şekillendirir. Telkin konusunda bizi en çok ilgilendiren algılarımızdan biri Duyuşsal algıdır. Peki neden Görme değil de Duyuşsal algı daha etkilidir. Küçük bir ayrıntıdan dolayı!

Görme eylemi tarafımızdan gerçekleştirilir; yani gözlerimizi açarız, görmek istediğimizde görürüz. İstemediğimizde gözlerimizi kapatmamıza kimse engel olamaz. Ancak Duymak dıştan gelir. Yani başkası tarafından oluşturulan etkiler söz konusudur. Her zaman kontrol edilemez. Duyuş aralığının altındaki ve üstündeki sesler de biz farkında olmadan etki etmeye devam eder. Hipnozla ilgilenen arkadaşlar iyi bilirler. Klasik Hipnozda asıl önemli olan Hipnotizörün deneğe fısıldadıklarıdır. Yani siz istediğiniz kadar deneğin gözleri önünde sarkaç sallayın, dikkat çekici nesnelere baktırın; değişik ses tonlarıyla deneğe gerekli telkinler verilmediği sürece denek uyusa dahi Hipnoz seansı hiçbir işe yaramayacaktır. Deneğin etkilenmesi ve istenilenlerin yapılabilmesi için mutlaka sesli ve belirli anlamlar ifade eden kelimeler kullanılmalıdır.

Telkin nedir? Nasıl Etkiler, Telkin Kısaca Anlamı Konusunun Devamı: Telkin Nedir? Nasıl Etki Eder?
"Ne istediğin Ne olacağını Belirler"


Cevapla

“Telkin Nedir? Nasıl Hazırlanır?” sayfasına dön