Beyin Dalgaları - Gama, Beta, Alfa, Teta, Delta ve Özellikleri

beyin dalgaları, gama dalgası, beta dalgası, beta dalgası, alfa dalgası, teta dalgası, delta dalgası, beyin dalgalarının özellikleri ve kullanım alanları

Beyin dalgaları. Gama, Beta, Alfa, Teta, Delta Dalgaları özelikleri ve kullanım alanları

Moderatör: Astral

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Bukra
Mesajlar: 15
Kayıt: 24 Kas 2017, 14:07
Yaşadığınız İl: 35 İzmir
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek

Beyin Dalgaları - Gama, Beta, Alfa, Teta, Delta ve Özellikleri

Okunmamış mesaj gönderen Bukra » 11 Eyl 2019, 15:40

Resim

Beyin Dalgaları; Gama, Beta, Alfa, Teta, Delta ve Özellikleri

Beyin dalgaları, beynimizin nasıl işlediğini ve o anki ruhsal durumumuzu gösteren dalgalardır. Beyin işlevlerimiz ruhsal durumumuzu, ruhsal durumumuzsa beyin aktivitelerini büyük oranda etkilemektedir. Yaptığımız tüm faaliyetlerin beyin dalgaları ile bir karşılığı vardır. Üzgün veya mutlu olduğumuzda, heyecanlandığımızda, korktuğumuzda, konuşurken, uyurken, rüya gördüğümüzde ve ruhsal deneyimler yaşadığımızda beyin dalgalarında da değişimler olmaktadır.

Beyin Dalgaları ve İşlevleri

Beyin dalgalarının işlevleri nelerdir?

Beynimizin aktivitesine göre yayınlanan dalgaları en yüksek hızdan en düşük hıza şu şekilde sıralayabiliriz.

Gama Dalgaları 25 - 140 Hz

Gama Dalgaları: Şu ana kadar bilinen ve belirlenebilen en yüksek hıza sahip beyin dalgalarıdır. 25 - 140 hz aralığında hıza sahiptirler. Yüksek enerji aktivitesini temsil ederler. Ruhsal görüş, üçüncü gözün aktif olması, nazar değmesi ve telekinezi gibi ruhsal faaliyetlerde görülür. Normal sınırların aşıldığı nokta diyebiliriz. Yaşantımızın madde seviyesindeki olağanüstü deneyimleri ile ilgili dalgalardır.

Beta Dalgaları 13 - 32 hz

Beta Dalgaları: Günlük yaşamımızın büyük kısmına beta dalgaları eşlik eder. 13 - 32 hz aralığında bulunurlar. Yüksek dikkat gerektiren durumlarda, heyecanlandığımızda, uyanık olduğumuz anlarda alt seviye beta dalgaları; korku, panik, gerilim ve endişe anında ise gama dalgalarına yakın üst seviye beta beta dalgaları yayınlanır.

Alfa Dalgaları 8 - 13 Hz

Alfa Dalgaları: Uykuya geçiş anı, uyku ile uyanıklık anları, madde alem ile madde ötesi aleme geçiş aşamasıda yayınlanan dalgalardır. 8 - 13 hz aralığında gama ve beta dalgalarına göre daha düşük hızlarda gözlemlenir. Sonuçları ve faaliyetlerini göz önünde bulunduracak olursak beyinsel faaliyetlerin orta bölümünde yer alır.

Beyin dalgalarını Gama - Beta -- Alfa -- Teta - Delta şeklinde sıraladığımızda en yükse hıza sahip gama ve beta dalgaları ile en düşük hıza sahip teta ve delta arasında geçiş görevi görür.  Alfa dalgaları iki boyut arasında köprü görevi görür. Bu işlevi ile ruhsal faaliyetlerde bulunanlar için bilinçli olarak mutlaka deneyimlenebilmesi gereken beyin dalgasıdır.

Teta Dalgaları 4 - 8 Hz

Teta Dalgaları: Alfa dalgaları ile madde boyut aşıldıktan sonraki ruhsal boyut aktivitelerini temsil eden beyin dalgasıdır. Bu seviyede bedensel değil ruhsal faaliyetler söz konusudur. 4 - 8 Hz aralığında yer alır. Astral seyahatin ilk evreleri, bilinçli rüyalar, ruhsal bilinç yükselmeleri, ağır uyku ve rüyaları temsil eder. Derin trans halinde iken beynimiz teta dalgaları yaymaya başlar. Bu aşamada bilinçli telkinlerle çok sayıda bilgi kısa sürede öğrenilebilir. Beyinsel programlamalar, güçlü hafıza faaliyetleri, bilinçaltı çalışmaları, telkinle ruhsal yönlendirmeler bu dalga boyunda gerçekleştirilebilir.

Delta Dalgaları 0,5 - 4 Hz

Delta Dalgaları: Delta dalgaları şu an bilinen en derin halimizi ifade eder. 0.5 - 4 Hz aralığında hıza sahip olan beyin dalgalarıdır. Madde boyutu ile irtibatın tümüyle kesildiği noktadır. Bu evre rüyasız ağır uyku evresi olarak bilinir. Ruhsal faaliyetlerin zirveleştiği, ilahi katlarla bağlantıların kurulduğu dalga boyutudur. Bu dalga boyuna bilinç dahil edilebilirse (alfa ve beta) Telepati ve astral seyahatin ileri seviyeleri bilinçli bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Ruh ve beden mekanizması bütün halde hareket ederek mevcut maddesel ve ruhsal kanunlar ters yönde işletilebilir. İtme çekme kanunu, yer çekimi, maddenin mevcudiyeti, materyalizasyon ve demateryalizasyon ile birlikte su üzerinde yürüme, bedensel olarak uçma, aynı anda birden fazla yerde bulunabilme, varolan tüm varlıklarla ruhsal iletişme geçme, mevcut tüm bilgilerden yararlanma gibi..

Beyin Dalgalarının İşlevi Nedir?

Beyin dalgalarımızı araçlarda bulunan vites sistemine benzetebiliriz. Gerçekleştirmemiz gereken aktiviteye göre dalga hızlarının değişmesi gerekir. 120 km hıza ulaşmak için 1. vitesi kullanamazsınız. Bedensel veya ruhsal faaliyete göre dalga hızlarının ayarlanması gerekir. Delta dalga boyu ile koşamazsınız, uçmanız mümkün olabilir ancak bedensel faaliyetlerin koşmanız için beta dalgası ile hareket etmesi gerekir. Veya beta dalga boyunda iken astral seyahat ve telepati yapamazsınız. Bedensel ve ruhsal faaliyetlerin birbirleri ile uyumlu bir şekilde hareket edebilmeleri için beyin dalgalarının da buna uygun değişim göstermesi gerekir.

Bu değişim sağlanamadığında beyin dalgaları bozukluğu ortaya çıkar ve alzheimer, unutkanlık, depresyon, sinir hastalıkları gibi çeşitli nörolojik rahatsızlıklar görülebilir. Yani gerekli vites değişimleri sağlanamadığı için istenilen bedensel hızlara ulaşılamaz.

Beyin dalgaları iki yönlü ele alınabilir. Araçlardaki vites örneğinden devam edecek olursak aracın kaçıncı viteste olduğunu gösteren resme bakarak motorun durumu ve aracın hangi hızlarda ilerlediğini tahmin edebiliriz. Bunun tam tersi aracın hızını uzaktan ölçtüğümüzde hangi viteste gittiğine dair varsayımlarda da bulunabiliriz.

Kısaca beyin dalgaları, bedensel ve ruhsal faaliyetlerimize göre ortaya çıkan dalgalardır.

Konunun devamı ve kaynak:
https://www.parapsikoloji.net/beyin-dal ... mlari/amp/
Bukra Tarık DORA
www.parapsikoloji.net


Cevapla

“Beyin Dalgaları” sayfasına dön